شروع به استفاده

باعث افتخار ماست که اینجایید و به خاطر این انتخاب بهتون تبریک میگیم. این راهنما به شما کمک می کند تا اصول اولیه سحر تودو را بیاموزید و با یک سیستم مدیریت وظایف و کارهای ساده ولی قدرتمند، مدیریت بر کارها رو شروع کنید.

شما یاد می گیرید که از سحر تودو استفاده کنید تا:

  • لیست جدیدی بسازید.
  • کارهای خود را با زمان بندی و یادآوری ثبت کنید.

بیایید شروع کنیم، موافقید؟

دسته بندی و ثبت کارها

مغز ما بسیار هوشمند است! در یک لحظه مغز ما میتونه کارهای زیادی انجام بده. اما برای رسیدن به بهترین سطح تمرکز، نیاز است ذهنی خالی داشته باشیم. چطور روی کاری که الآن باید انجام بشه تمرکز کنیم در صورتی که تمامی کارهایی که امروز باید انجام بشه در ذهن ما شناور است؟! دقیقا، باید برنامه ریزی و دسته بندی کنیم.

قدم اول:

یک لیست بسازید. لیست ها به شما در دسته بندی کارهایی که باید انجام بشن کمک می کنن. وقتی یک لیست برای تماس هایی که باید گرفته شود داشته باشید، مدیریت تماس و برنامه ریزی تماس ها خیلی راحت میشه، یا مثلا خریدها و یا حتی کتابهایی که در آینده دوست دارید بخونید.

برای ایجاد یک لیست جدید ابتدا  را کلیک کنید تا پنل لیست ها نمایش داده شود. سپس در پایین پنل لیست ها، دکمه ی لیست جدید را کلیک کنید. در پنجره بازشده، عنوان لیست را وارد کنید و تایید را کلیک کنید.

قدم دوم:

هر کار را در لیست مربوط به خود ثبت کنید. ثبت کارها باعث میشه ذهن شما دیگر مشغول و درگیر به خاطر سپردن و اولیت بندی اونها نباشه. دیگه انجام کاری فراموش نمیشه. همچنین می تونید یادآوری تعریف کنید تا زمان خاصی انجام اون کار به شما یادآوری شود.

برای ایجاد یک کار جدید ابتدا لیست مورد نظر را انتخاب کنید و سپس در صفحه لیست، دکمه  را کلیک کنید. سپس عنوان کاری که باید انجام بشه را وارد کنید، سپس دکمه  را کلیک کنید.

اختیاری: همچنین در صورت نیاز می توانید با کلیک بر روی تنظیم سررسید، روزی که باید کار انجام شود را مشخص کنید. اگر نیاز به یادآوری دارید نیز، بر روی تنظیم یادآوری کلیک کنید.

قدم سوم:

انجامش بده! هیچ لذتی بالاتر از انجام کاری نیست که قبلا برنامه ریزی شده. هر کاری که باشه… باید انجام بشه. بهره وری خودتون رو با به موقع انجام دادن کارها بالا ببرید و اطمینان داشته باشید که نتیجه ای فرای انتظار از خودتان خواهید دید. فقط به لیست کارهاتون وفادار باشید و سرموقع انجامشون بدید.

وقتی کاری انجام شد، مربع کنار عنوان آن را کلیک کنید تا به عنوان انجام شده علامت گذاری شود.